Strona główna #stylHF Żakardowe sukienki na ślub

Żakardowe sukienki na ślub

316
0
PODZIEL SIĘ
sukienki na ślub
sukienki na ślub

Sukienka z żakardu zwraca na siebie uwagę jako jedna z najbardziej eleganckich weselnych stylizacji. Mówimy przecież o materiale, który z pewnością zrobi furorę.

Co warto wiedzieć o żakardowych sukienkach?

Żakardowe sukienki są uszyte z materiału, który można określić mianem specyficznego, gdy bowiem występuje na nim wzór, jest on wytłoczony, a nie namalowany. Co ciekawe, głębokość tłoczeń jest na tyle duża, że wzór można rozpoznać bez trudu nawet, jeśli materiał jest pozbawiony dodatkowego nadruku.
Żakard już od dawna jest obecny nie tylko na salonach, ale i na wybiegach mody, co można dostrzec między innymi w jesiennej kolekcji Gosi Baczyńskiej. Niektóre wzory w jej sukienkach charakteryzuje to, że zostały wycięte laserowo, mamy więc do czynienia z oryginalnym połączeniem sukienki z żakardu i ażurowych wykrojów. Ciekawą koncepcją zaproponowaną przez Baczyńską jest również zestawienie ze sobą dwóch materiałów z tłoczeniami. Może się wydawać, że taka sukienka będzie wywoływać przesyt, okazuje się jednak, że prosta forma skutecznie równoważy bogate wzornictwo.

Przykłady sukienek z wykorzystaniem żakardu – sukienka żakardowa rozkloszowana

Rozkloszowana sukienka z żakardu może się okazać znakomitą propozycją, jeśli zależy nam na tym, aby nasz wygląd zrobił wrażenie tak podczas wesela, jak i innych eleganckich imprez. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że materiał, z którego jest uszyta, jest nie tylko gruby, ale również elegancki. To właśnie dlatego znakomicie się układa, a ponieważ sprawia wrażenie nieco sztywnej – stanowi dodatkowy sposób na podkreślenie kobiecej sylwetki. Żakard jest również materiałem, który nie jest w stanie uwypuklić fałdek, a do tego ukrywa wystający brzuch. Oczywiście, podczas dokonywania wyboru należy pamiętać, że wytłoczone na sukience wzory nie powinny być zbyt duże tak, aby nie pogrubiały.

Zalety żakardowej sukienki w kwiaty

Trudno polemizować z tym, że kwiaty są w tym sezonie prawdziwym hitem, nie zaskakuje więc i to, że żakardowa sukienka z tym motywem jest postrzegana jako dziewczęca i urocza. Oczywiście, również w tym przypadku wskazane jest przywiązywanie wagi do tego, aby tłoczenia były dość małe tak, by sukienka nas nie pogrubiała. Żakardowe sukienki w kwiaty w dość istotny sposób różnią się między sobą. Nie brakuje zarówno jednobarwnych, jak i takich, w których tłoczenia wypełnia się kolorem, co sprawia wrażenie wypukłości.

Gdzie kupić żakardową sukienkę na wesele?

Żakardowa sukienka na wesele to pomysł wyjątkowo interesujący już choćby dlatego, że jest w stanie ukryć wszelkie mankamenty kobiecej sylwetki. Jest też niezawodnym sposobem na elegancki wygląd. Jedyny problem z nią związany wiąże się więc z tym, że niełatwo jest ja znaleźć w popularnych sieciówkach. Należy liczyć się i z tym, że jej zakup wiąże się z pewnym wydatkiem, jeśli więc liczymy na model właściwie skrojony i dobrze uszyty, jego koszt to przynajmniej 300 PLN. Sukienkę taką najlepiej zamówić u początkującego projektanta, choć można spotkać ją również w sklepie z modą włoską.