Strona główna Promocje Stylizacja brwi – najmodniejsze trendy

Stylizacja brwi – najmodniejsze trendy

278
0
PODZIEL SIĘ
Stylizacja rzęs
Stylizacja rzęs (fot. graphicstock.com)

Trendy w stylizacji brwi zmieniały się na przestrzeni lat. W latach 20. modne były bardzo cienkie brwi o zaokrąglonym kształcie, dziś – kreowana jest moda na dokładnie wykonturowany i wypełniony kolorem łuk brwiowy, o ostrym końcu. Przy doborze kształtu brwi, rozsądniej jest kierować się indywidualnym typem urody niż panującymi trendami. Ostry łuk optycznie wyszczupli okrągłą twarz, lżejszy – wysmukli prostokątną, z kolei wyrwanie kilku włosków z przodu, wizualnie rozsunie za blisko osadzone oczy.

Najmodniejszy kształt brwi a kosmetyki do ich stylizacji

Najmodniejszym kształtem brwi jest starannie wykonturowany i wypełniony kolorem łuk brwiowy, zgodnie z zasadą – 2/3 brwi unosi się, a 1/3 opada. Aby taki efekt uzyskać, potrzebne będą odpowiednie produkty do stylizacji brwi, np. kosmetyki astor, takie jak: kredki do brwi ze szczoteczką czy zestawy matowych cieni do brwi albo powiek – w brązowych kolorach. Cienie najwygodniej nakładać cienkim, skośnym pędzlem z syntetycznego włosia,  w taki sposób, aby linia brwi była w całości wypełniona kolorem. Żele koloryzujące do brwi wyglądają jak tusz do rzęs. Kosmetyki delikatnie przyciemniają kolor włosów, dlatego są szczególnie polecane dla osób o bardzo jasnych brwiach. W stylizacji gęstych i naturalnie szerokich brwi pomogą żele modelujące o kulistej szczoteczce. Żelowa formuła kosmetyku ułatwia zaczesanie niezdyscyplinowanych i odstających włosków.    

Jak wyglądają idealne brwi

Idealnie, gdy brwi zaczynają się na wysokości wewnętrznych kącików oczu. Zakończenie brwi wyznacza się przykładając pędzel do płatka nosa i zewnętrznego kącika oka. Najwyższy punkt jest na wysokości źrenicy (patrząc na wprost).

Regulacja brwi w domu – podstawowe błędy w depilacji brwi

Regulację brwi można wykonać woskiem, pastą cukrową lub za pomocą pęsety. Jeśli nie ma się wprawy w depilacji brwi, najlepiej umówić się na wizytę do kosmetyczki lub wizażystki. Decydując się na regulację w domu dobrze jest wystrzegać się takich błędów, jak:

  • depilowanie nasady brwi krócej, w porównaniu z linią wewnętrznego kącika oka – zmniejszy to optycznie oko,
  • brwi zrastające się u nasady – nadadzą twarzy nienaturalnie surowy wygląd,
  • wydłużone końcówki brwi – powodują wrażenie opadającej powieki,
  • zbyt zaokrąglone brwi – sprawiają, że twarz wygląda na zdziwioną.