Strona główna Marki NIKE

NIKE

230
0
PODZIEL SIĘ

Jedna z najbardziej znanych na świecie firm produkujących odzież i obuwie sportowe. Wielki rywal Adidiasa i Rebboka. Firma kultowa i kochana przez miliony swoich klientów. Jak narodził się gigant NIKE i co wyróżnia tą markę z pośród innych? Pora przyjrzeć się NIKE bliżej.

Historia marki NIKE

Twórcy firmy Nike na początku istnienia marki wcale nie posiadali ambicji zawojowania globu, pragnęli tylko zajmować się sprzedażą japońskich butów Onitsuka Tiger, skierowanych głównie do lekkoatletów ze stanu Oregon. W tym celu przyjaciele Bill Bowerman i Philip Knight w 1964 roku utworzyli spółkę o nazwie “Blue Ribbon Sports” zajmującą się dystrybucją sportowego obuwia. Kilka lat później współpracownicy zapragnęli produkować swoje własne obuwie sportowe. W 1971 zerwali współprace z Japończykami i zaczęli realizować swoje pomysły. Zaczęli oni sprzedawać swoje obuwie pod nazwą Swoosh. Buty bardzo dobrze się sprzedawały, dzięki czemu jeszcze tego samego roku firma wypuściła na rynek specjalne obuwie sportowe dla piłkarzy pod nazwą NIKE. Obuwie nazwano tak od imiona greckiej bogini Nike. Rok później powstała cała kolekcja pod tą nazwą, a w 1978 roku cała firma przejęła już bardzo chodliwą nazwę NIKE. Markę od początku charakteryzowało pionierskie podejście do swoich wyrobów. Jako pierwsza firma NIKE wprowadziła na rynek buty z amortyzującymi poduszkami powietrznymi m.in w obuwiu dla koszykarzy. W 1985 roku twarzą marki został Michael Jordan i powstała sygnowana jego nazwiskiem linia „Air Jordan”. Dwa lata później firma NIKE wprowadziła na rynek pierwsze buty „Air Max”, które stały się szybko bardzo popularne. Co najciekawsze, prawie po 30 latach, linia obuwia Air Max przeżywa swój wielki „come back” i ponownie sprzedaje się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

[ramka url=”http://vps194371.ovh.net/kategoria/obuwie-treningowe/marka/nike-performence&api=true&partner=2&limit=12″]

NIKE: Gdzie kupić produkty NIKE

Produkty NIKE dostępne są niemal w każdym mieście w Polsce. Zarówno w sklepach firmowych jak i sklepach partnerskich. Również duże sklepy sportowe jak Decathlon czy Intersport sprzedają produkty NIKE. Także w internecie możecie znaleźć sklepy oferujące buty i odzież NIKE. W dużych outletach i discountach możecie kupić produkty NIKE w bardzo atrakcyjnych cenach, czasami przecenionych nawet do 70 %.
[ramka url=”http://vps194371.ovh.net/kategoria/bluzy/marka/nike-sportswear&api=true&partner=2&limit=12″]

Odzież NIKE

Firma Nike oferuje przede wszelkim konfekcje sportową, która gwarantuje wygodę i komfort w trakcie uprawiania przeróżnych dyscyplin sportowych. Sportowe ubrania NIKE gwarantują właściwą wentylację organizmu podczas wysiłku i odpowiednie odprowadzanie wilgotności. Bezszwowe wzory są świetne w trakcie trudnych i prężnych dyscyplin sportu. Odzież NIKE to jednak nie tylko ubrania do uprawiania sportu, bluzy, bluzki, spodnie i kurtki NIKE to również znakomite rozwiązanie na co dzień, idealne do luźnych, niezobowiązujących stylizacji.

[ramka url=”http://vps194371.ovh.net/marka/nike-golf&api=true&partner=2&limit=12″]