Strona główna Marki Markowe ubrania – zakupowy kaprys czy przemyślana inwestycja?

Markowe ubrania – zakupowy kaprys czy przemyślana inwestycja?

242
0
PODZIEL SIĘ
markowe ubrania
markowe ubrania

Rynek dóbr luksusowych ma się całkiem dobrze. Dedykowany jest tym, którzy poszukują i oczekują obsługi na najwyższym poziomie. Elitarność i ekskluzywność – dwa słowa, które idealnie opisują to, czym luksus jest. Definiowanie luksusu pociąga za sobą odniesienie do źródła – wyznacznika – na którym inni się wzorują, dlatego poziom cenowy niektórych marek ciągle wzrasta. Tym samym daje informację, że cały czas utrzymuje swój poziom a nawet wychodzi ponad.

Stawką za luksus nie są pieniądze

Czy inwestowanie pieniędzy w modę stanie się tak popularne jak inwestowanie pieniędzy w sztukę? W co warto zatem inwestować, jeśli kupowanie niebagatelnie drogich rzeczy uważamy za inwestycję właśnie? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup rzeczy, które po pierwsze szybko nie stracą na swojej wartości, a po drugie nie ulegną znacznemu zniszczeniu podczas eksploatacji, a to pozwoli z kolei zachować ich odpowiednią cenę. Co mam na myśli? Otóż biżuterię, zegarki, torebki czy markowe buty z Royal Point.

Nikt zapewne nie ma wątpliwości, że płacenie kilkudziesięciu złotych za torebkę właśnie taką inwestycją jest. Inwestujemy w swoje dobre samopoczucie. Pokazujemy swój status materialny, poczucie smaku, gust. Czy w takim przypadku zależy nam na zwrocie z inwestycji? Czy kupując torbę za tak pokaźną kwotę myślimy o tym, aby ją w przyszłości sprzedać? Czy dzielimy koszt na ilość potencjalnych dni, kiedy będziemy ją nosić i w ten sposób okaże się, że dzienny koszt jaki ponosimy jest akceptowalny? Taki zabieg często uspokaja nasze sumienie, ale powoduje, że kupujemy więcej i częściej. Mając swoje ulubione miejsce z ekskluzywną odzieżą, markowymi butami czy portfelami skórzanymi w Royal Point mamy łatwiejszy dostęp do towarów, które nas interesują i tym samym skłonni jesteśmy częściej robić zakupy.   

Inwestycja w dobra luksusowe to ciągła obserwacja sektora mody i skupienie się tylko na tych brandach, których pozycja jest niezachwiana i zaliczają się do najbardziej luksusowych na rynku. Tylko wtedy ma się gwarancję jakości produktu do ceny. Wartość takich produktów nieustannie wzrasta, więc decyzja zakupowa musi zostać podjęta dość szybko. Unikatowe egzemplarze niektórych marek stają się przecież nie lada cenną gratką dla kolekcjonerów. Mając na uwadze ich ograniczoną ilość szybko znajdują swoich właścicieli a ich dostępność decyduje o cenie. Im mniej dostępnych egzemplarzy tym większe pożądanie produktu. Jest to sprytne działanie wielkich graczy modowych, którzy za pomocą tak niewielkiego zabiegu marketingowego są w stanie wzbudzić tak ogromne zainteresowanie swoją marką oraz przyczynić się do osiągnięcia niebagatelnego wyniku finansowego.

Kupować czy inwestować – oto jest pytanie

Czy inwestycja w dobra luksusowe to kilkuletni proces ze zwrotem włożonych środków? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze obiektu inwestycji? Czy lepiej dołożyć do rzeczy z wyższej półki czy może jednak sobie odpuścić? Na te i inne pytania każdy gracz modowy powinien odpowiedzieć sobie sam. I to najlepiej przed sprawdzeniem konta bankowego.