Strona główna #stylHF Czym charakteryzuje się figura gruszka?

Czym charakteryzuje się figura gruszka?

243
0
PODZIEL SIĘ

Figura gruszka, jak sama nazwa sugeruje, cechuje się niesymetrycznością góry z dołem. Kobiety o tej figurze mają szerokie biodra, zaś ich ramiona i biust są względnie węższe od dolnych partii ciała. Wystarczy rzucić okiem na kobietę od jej tyłu, by dobrze zauważyć tę charakterystyczną „gruszkę”. W przypadku wątpliwości zmierz obwody bioder, ramion, biustu i talii. Następnie zapisane wyniki porównaj ze sobą.

Charakterystyczne w figurze są również zaokrąglone biodra. Gruszka zazwyczaj ma też pełne uda i względnie niemałą pupę. Stosunkowo do tego ramiona układają się w wąskim obwodzie, tak samo jak biust. Kolejnymi cechami figury, uważanymi za znaczne zalety są głębokie wcięcia w talii oraz szczupłe łydki.

Każda kobieta ma możliwość ćwiczyć i rzeźbić figurę. Możesz trenować mięśnie barków czy ramiona. Możesz równie śmiało pracować nad uszczupleniem ud i pośladków. Jednak trzeba pamiętać, że figura to element naszego wyglądu przypisana w genach. Określony kształt, na przykład gruszki, pozostaje niezmienny.

Odpowiednia sukienka dla gruszki

Akceptacja własnej figury to ważna sprawa. Mimo to, zrozumiałe bywają pewne niezadowolenia. Na szczęście, dzięki właściwie dobranej sukience, kobiety z figurą gruszki powinny przestać czuć się niekomfortowo. Dobra rada, twórz stylizacje koncentrujące uwagę na części górnej. Stwarzamy wtedy wizualizację przypominającą figurę klepsydry. Tylko, jak to zrobić? Na ten problem znamy kilka sposobów!

Jak dobrać sukienki dla gruszki

Zacznijmy od tego, że nie należy dobierać ołówkowego kroju sukienki do gruszkowej figury. Lepiej jest wybrać raczej zwykłe trapezowe stylizacje. Inny sposób to stylizowanie w fasonie listery „A”. Dzięki tej metodzie, ubierzemy suknię właściwie obejmującą biodra. Zdecydowanie przy tej technice odradza się jasne barwy. Za niepasujące uznaje się również poziome nadruki, czy też przeszycia. Z drugiej strony dobrze pasują do tego fasonu ciemne kolory oraz poziome aplikacje, najlepiej paski.

W celu uzyskania wizualnie poszerzonej linii ramion i powiększonego biustu trzeba stosownie wybrać dekolt. W przypadku sukienki dla gruszki należy decydować się na wcięcia w kształcie łódki, okrągłe lub kwadratowe. Stanowczo odradza się dekolt przypominający literę „V”.

Górne partie sukni, na wysokości biustu i ramion, można dekorować falbanami, poziomymi naszywkami, czy też pokaźnymi wzorami. Przy rękawkach, warto również zastosować falbany lub zwyczajnie wybrać bufiaste. Dodatki, obszycia i cała ornamentyka górnych części stwarza optyczne wrażenie wydatniejszych ramion i biustu. Wybierając dół sukienki o ciemnych kolorach, w górnej części należy postawić na jasne barwy. Prosty kontrast wzmacnia efekt powiększenia. Oddając częsty atut figury gruszki, czyli zgrabne łydki, możesz wybrać sukienkę zachodzącą delikatnie za kolana.