Strona główna Marki BURBERRY

BURBERRY

304
0
PODZIEL SIĘ
Burberry
Burberry

Marka Burberry to esencja Wielkiej Brytanii, symbol dobrego smaku i umiłowania klasyki. Płaszcze, szaliki i czapeczki Burberry to najbardziej klasyczne produkty marki o ponadczasowym stylu i elegancji. Funkcjonalne, piękne i kultowe ubrania i dodatki marki Burberry znane są na całym świecie. Symbolem Burberry jest słynna kratka opatentowana w 1924 r. Wzór ten był początkowo tylko używany w podpince płaszczy przeciwdeszczowych, której nikt specjalnie nie eksponował. Dzisiaj to sztandarowy wzór Burberry obecny na ubraniach, akcesoriach a nawet flakonach perfum tej marki.


 

Burberry – historia marki

Historia marki Burberry zaczyna się w 1856 roku w Basingstoke w hrabstwie Hampshire. Tutaj młodziutki sukiennik Thomas Burberry założył swój sklep z płaszczami. Klienci bardzo polubili wyroby Thomasa głównie ze względu na dobre materiały i staranne wykończenie ubrań. Płaszcze po niewielkich przeróbkach, których można było dokonywać w sklepie Burberry, były przekazywane z pokolenia na pokolenie w brytyjskich ówczesnych rodzinach. Thomas był bardzo ambitnym młodzieńcem, który postanowił z czasem zaprojektować płaszcz idealny, co wcale nie było łatwe zważywszy na wyjątkową kapryśną brytyjską pogodę. Udało mu się to między innymi dzięki opracowaniu specjalnego materiału gabardyny, który był zarówno nieprzemakalny jak i oddychający. Uszyte z tego materiału płaszcze i kurtki szybko stały się bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i firmie Burberry przyniosły rozgłos i rzeszę stałych klientów. Ubrania Burberry stały się szczególnie modna po olimpiadzie w Tokio w 1964 roku, kiedy to brytyjscy sportowcy opuszczając samolot kadry dali się sfotografować z płaszczami Burberry przewieszonymi przez ramię. Od tamtej pory ubrania Burberry są noszone nie tylko przez brytyjskich arystokratów i polityków, ale również przez miłujących modę ludzi na całym świecie. Również brytyjska rodzina królewska upodobała sobie markę Burberry. W 1955 r. królowa Elżbieta II nadała firmie Burberry przywilej Royal Warrant (dosł. „królewska gwarancja”), tytuł przysługujący oficjalnym dostawcom dworu. Firma Burberry ma w swojej historii również gorsze lata podczas których była utożsamiana głównie z kibicami i zamieszkami ulicznymi, ale od kiedy kierownictwo firmy przeszło w ręce amerykanki Rose Marie Bravo i zaczęto współpracować z najlepszymi projektantami modowymi na świecie firma stale pnie się do góry i przynosi milionowe zyski rocznie.

Kultowy trencz Burberry

Klasyczny trencz Burberry jest w kolorze beżowym z podpinką w biało-czarno-czerwoną kratę na beżowym tle. Oczywiście dostępne są różne warianty kolorystyczne płaszczy Burberry, ale to właśnie klasyka sprzedaje się najlepiej. W trenczach firmy Burberry żołnierze brytyjscy walczyli pod Verdum. Płaszcze Burberry umiłowały sobie gwiazdy, celebryci i ludzie polityce. Między innymi Madonna kupowała nałogowo dla swojej córeczki Louders trencze Burberry, które dziewczynka zawsze nosiła na spacerach w deszczowe i wietrzne dni.


 

Akcesoria Burberry

Firma Burberry obok ubrań prowadzi również sprzedaż kultowych już dodatków. W ofercie można znaleźć miedzy innymi: okulary, paski, apaszki, szaliki, stroje kąpielowe, parasole, buty czy kapelusze. Dostępna jest również kolekcja kosmetyków o nowoczesnej, ale dyskretnej i eleganckiej linii zapachowej. Mimo, że czapeczki Burberry dalej kibice noszą na stadionach jako symbol utożsamiający ich z drużyną narodową, akcesoria marki Burberry kojarzą się dzisiaj z dobrym gustem i najwyższą jakością.

Burberry – sklepy

W Polsce mamy kilka sklepów Burberry, miedzy innymi w Warszawie przy ulicy trzech Krzyży znajduje się jeden z najbardziej znanych miejsc gdzie możemy zaopatrzyć się w produkty Burberry. Sklepy można znaleźć również w Poznaniu i Katowicach. Również w Internecie można kupić odzież i akcesoria marki Burberry. Jednak ze względu na fakt iż niektóre produkty Burberry, na przykład szaliki czy okulary tej marki należą do grupy najchętniej podrabianych produktów najlepiej kupować je u pewnych dostawców w znanych sklepach. Oryginalne produkty Burberry możemy znaleźć między innymi w zalando.pl.
[ramka url=”http://vps194371.ovh.net/marka/*burberry*/&api=true&partner=2&limit=24″]