Strona główna Odzież Biustonosz push up – jak dobrać odpowiedni model

Biustonosz push up – jak dobrać odpowiedni model

252
0
PODZIEL SIĘ

Biustonosz push-up jest prawdziwym ratunkiem dla kobiet, które posiadają nieco mniejsze piersi, a chcą, aby ich biust wyglądał na pełny. Biustonosz tego typu wyposażony jest w specjalne wkładki, które optycznie powiększają, eksponują i podnoszą piersi. Dzięki temu biust nabiera także ładnego i symetrycznego kształtu, a dekolt wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. Biustonosze push-up cieszą się największa popularnością szczególnie wśród kobiet o rozmiarze biustu poniżej miseczki C. Jednak ostatnio pojawiły się również modele dla pań o większych rozmiarach, których celem jest lepsze podtrzymanie i uformowanie kształtu biustu.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz push-up

Podczas zakupu biustonosza push-up musisz kierować tymi samymi zasadami jak podczas wyboru każdego innego stanika. Ważne jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego fasonu oraz rozmiaru. Biustonosz push-up nie może być za luźny. Ma on podnosić biust, więc za luźny obwód sprawi, że cały stanik pójdzie za bardzo do góry, co zaowocuje brzydkim efektem. Obwód ma być więc idealnie dopasowany.
Ponadto ważny jest także rozmiar oraz kształt miseczki. Miseczka nie może odstawać od biustu. Ma być nawet lekko przyciasna, ale nie za dużo, gdyż wtedy piersi będą się z niej brzydko „wylewać”. Powinnaś czuć się w nim w miarę komfortowo, a między piersiami powinien tworzyć się delikatny rowek. To oznacza, że miseczka jest dobrana prawidłowo. Podczas przymierzania stanika załóż bluzkę i sprawdź, jak w wygląda w nim kształt piersi. Powinien być zaokrąglony, a nie spiczasty. Spiczaste biustonosze push-up już dawno przestały być modne. Pamiętaj również, że zbyt ciasna miseczka może dać nam odwrotny efekt w postaci spłaszczenia biustu. Zwracaj też uwagę na to, czy miseczki są blisko siebie czy są raczej szerzej rozstawione. Te pierwsze stworzą bardzo atrakcyjny wygląd biustu, gdyż piersi będą znajdować się bliżej siebie, zaś te drugie tylko delikatnie go uniosą i wypełnią.
Kolejną ważną rzeczą są także odpowiednie ramiączka. To one podtrzymują i podnoszą biust, więc nie mogą być luźne. Mają być mocne, najlepiej troszkę szersze i regulowane. Z drugiej strony nie mogą też za bardzo uciskać, gdyż wtedy pozostawią na ciele czerwone pręgi, które brzydko wyglądają.
Ważnym elementem są również same wkładki. Istnieje kilka typów wkładek: żelowe, gąbkowe, mniejsze oraz większe. Żelowe i gąbkowe wkładki o mniejszych rozmiarach są dobre do częstego noszenia, zaś wkładki większe będą odpowiednie raczej na specjalne okazje, na przykład pod wieczorową sukienkę. Większe wkładki bardzo uciskają biust, więc noszenie ich na co dzień byłoby dosyć szkodliwe dla piersi. Unikaj tego.

Modne biustonosze push-up

Wiele kobiet wybiera gładkie modele biustonoszy, gdyż dobrze wyglądają pod większością ubrań i nie odznaczają się. Jednak obecnie niezwykle modne są te ozdobione koronkami układającymi się w kwiatowy wzór oraz modele z licznymi przezroczystościami. Najmodniejsze kolory to ponadczasowa czerń, biel, beże, czerwienie oraz delikatne pudrowe róże, błękity i połyskujące szarości.
[ramka url=”http://vps194371.ovh.net/kategoria/biustonosz-push-up&api=true&partner=2&limit=36″]