Strona główna Uncategorized 4 powody, dla których warto mieć aktówkę

4 powody, dla których warto mieć aktówkę

797
0
PODZIEL SIĘ

Porządna aktówka – czy to w postaci typowej teczki na dokumenty, czy torby do noszenia – to jeden z nieodłącznych męskich akcesoriów. Teczki takie kojarzą się przede wszystkim z biznesowym stylem, ale tak naprawdę to coś, co każdy powinien mieć. Oto powody, dlaczego powinieneś zdecydować się na jej zakup.

Aktówka na dokumenty odpowiednio je zabezpieczy

Dokumenty ułożone w aktówce z pewnością będą bezpieczniejsze niż wrzucone luzem do torby w skoroszycie czy foliowej koszulce. Solidnie skonstruowana aktówka, zapinana i usztywniona, zapobiegnie ich zagnieceniu, a także zabrudzeniu od innych przedmiotów, zalaniu, zmoknięciu. Dzięki temu dostarczysz je do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie, jakby były świeżo wydrukowane na miejscu. Tak więc taka teczka będzie idealna do załatwiania spraw urzędowych, dostarczania formularzy, podpisywania umów. Pozwoli Ci wygodnie zabrać portfolio i kopię z CV na rozmowę o pracę, historię korespondencji na urzędowe zebranie, czy też dostarczyć ważne papiery w nienagannym stanie nawet po długiej podróży.

Aktówki ułatwiają utrzymanie porządku

Dokumenty będą nie tylko zabezpieczone przez pognieceniem i zagubieniem, ale także pozostaną na swoim miejscu, wraz z dodatkowymi akcesoriami. Zamykane aktówki często mają dodatkowe kieszonki na długopisy, wizytówki, kalendarz czy notatnik. Zmieścisz tam również telefon i inne drobiazgi, które warto mieć pod ręką. Aktówka na dokumenty z przegródkami lub z segregatorem to znakomity wybór dla osoby, która korzysta z niej często. Bez niej trudno się obyć, kiedy bywasz na spotkaniach biznesowych, prowadzisz szkolenia albo sam z nich korzystasz, załatwiasz często urzędowe i biznesowe sprawy.

Skórzana aktówka wpłynie na Twój wizerunek

Na temat pierwszego wrażenia przeprowadzono wiele badań naukowych, wiadomo również, że często nasze decyzje są już przesądzone, zanim zdamy sobie z nich sprawę. W biznesie trzeba już na samym wejściu zrobić wrażenie – na poziomie podświadomym, jak i tym, który zostaje poddawany racjonalnej ocenie. A odpowiedni wygląd, dopracowany w detalach, to klucz do osiągnięcia efektu. Jeżeli zasiadasz do negocjacji lub omawiania szczegółów współpracy – musisz pokazać, że należysz do „swoich”. Aktówka męska to jeden z elementów, obok dobrych, stosownych do stroju i okazji, butów i zegarka. Nie tylko podpisujący kosztowne kontrakty powinni stosować się do tych zasad. Nawet jeżeli chodzi o drobne transakcje albo codzienne kontakty – warto przygotować ubranie o dodatki o jeden stopień formalności wyżej niż wymaga tego sytuacja. To sposób na okazanie szacunku naszym rozmówcom i partnerom oraz na zrobienie – świadomie i nieświadomie – pozytywnego wrażenia. Schludny i elegancki wygląd w połączeniu z uprzejmym, ale zdecydowanym zachowaniem to sposób, by zjednywać sobie ludzi i osiągnąć cele. A wśród męskiej galanterii aktówki skórzane zdecydowanie pasują na takie okoliczności.

Aktówka męska jest uniwersalna

To jedna z największych zalet ponadczasowych dodatków. Aktówki męskie skórzane odpowiednie będą na wiele różnych okoliczności i nie są wcale zarezerwowane dla statecznych biznesmenów. Poręczna teczka-aktówka będzie przydatna na wykładach i kursach oraz na szkoleniach i zebraniach w pracy. Może posłużyć jako wygodna podkładka do pisania, kiedy nie mamy przed sobą blatu. A po skończonym notowaniu, zamykamy wszystko razem – na pewno więc nie zgubisz ani sporządzonych notatek, ani długopisu i zakreślaczy. Jeżeli zdecydujesz się na wybór aktówki w formie torby na ramię czy z rączką do noszenia jak walizka – możesz posegregować dokumenty, notatki i książki potrzebne do załatwiania różnych spraw w ciągu dnia. Taka aktówka będzie mała także prawdopodobnie więcej miejsca niż prosta teczka. Nie musisz się więc martwić o to, co zrobić z portfelem, kluczami i innymi drobnymi przedmiotami. Stylowa aktówka pasować będzie do garnituru, jak i do bardziej swobodnych ubrań. Dobrze wyglądać będzie do koszuli, swetra, skórzanej kurtki czy jeansu. W większości przypadków lepiej niż plecak – chyba że akurat masz na sobie dres.